پارچه گردبافی

پارچه گرد بافی

پارچه گرد بافی

پارچه گرد بافی

 

پارچه گردباف چیست ؟

رشته های مختلف بافندگی شامل تخت باف و گردباف می باشند.

پارچه های بافته شده باروش تخت باف دارای تار و پود هستند اما پارچه های بافته شده باروش گردباف فقط پود دارند، البته پارچه های گردباف تار و پودی هم وجود دارد.
وجه تسمیه گردباف نیز به دلیل ظاهر دستگاه بافت آن است که شکل گرد دارد و پارچه ها را به صورت گرد می بافد. پارچه های گردباف به صورت پارچه های تریکو و کشباف در بازار موجود هستند و معمولا در تولید لباس های زنانه کاربرد دارند.

 

دستگاه گرد بافی

دستگاه گرد بافی

 

معیار های انتخاب درست پارچه گردباف

سه عامل نوع بافت، جنسیت و تکمیل پارچه گردباف بر خصوصیات آن بیشترین تاثیر را دارند.

 

تریکو چیست ؟

تریکو ، برگرفته از واژه انگلیسی tricot  است .به نوع خاصی از بافت حلقوی تاری یا warp knitted اطلاق می شود. تعریف تریکو در بازار ایران کاملا متفاوت است .در اکثر موارد و در بین عموم، تریکو را به بافت های حلقوی پودی یا همان knitting اطلاق می کنند که در دو نوع تخت و گرد فرآوری می شود. از این رو مجوزهای مربوط به این فعالیت را صنف تریکو و کشباف (کشباف و جوراب) صادر می کند.

 

پارچه گرد باف

پارچه گرد باف

 

محبوبیت تریکو 

فعالیت های وابسته به تریکو، از جمله کشباف و گردباف به دلیل ویژگی های مثبت، مورد توجه بسیاری از فعالان پوشاک و نساجی درایران قرار گرفته اند و طبق آمار غیررسمی، فعالان رغبت بیشتری به راه اندازی کسب و کار در این زمینه دارند.

همه افراد به نحوی از تریکو استفاده می کنند؛ عمده جوراب ها و لباس های زیر و حتی لباس زمستانی با این نوع پارچه تولید می شود. پس حتی اگر آمار را در نظر نگیریم، با حسابی سرانگشتی به گستردگی بازار تریکو پی خواهیم برد.

 

گرد بافی

گرد بافی

 

اصفهان پارچه مرکز عرضه و فروش انواع پارچه های بیمارستانی – شرکتی- ترگال – کج راه- تترون – جاجیم – چادری، روفرشی ،پاتیس رنگی ، پارچه لباس ورزشی  و ضایعات پارچه (بصورت کیلویی)  و پارچه گردبافی  شکیل و دارای  جنس مرغوب می باشد.

جهت مشاهده محصولات اصفهان پارچه می توانید به بخش فروشگاه مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 9 =