پارچه ضایعات

پارچه ضایعات

پارچه ضایعات

پارچه ضایعات

پارچه ضایعاتی چیست؟

معمولا به هنگام فرآیند دوخت، سرقیچی وپارچه ضایعات کوچکی به جا می ماند که قابل استفاده نیستند و به مرور زمان به علت جاگیر بودنشان به فکر معدوم کردن آنها می افتیم ولی به دلیل اینکه این پارچه های ضایعاتی تریکو و بسیار تمیز و بدون اشکال هستند باید به دنبال راه چاره ای بود.

 

کاربردهای پارچه ضایعات :

مصارف دست پاک کنی برای  کارگاه ها،مکانیکی ها،چاپخانه ها

پاک کردن گریس و روغن

تمیز کاری دستگاهای صنعتی و تراشکاری ها

پارچه دست پاک کن تمام پنبه

پارچه تریکو برشی کوچک

پارچه برشی درشت

پارچه دم قیچی

و  …

آنها را به مصرف رساند و یا درصورت غیرقابل استفاده بودن پارچه ضایعات می توان آنهارا بازیافت نمود.

 

ضایعات پارچه

ضایعات پارچه

 

افزایش جمعیت والگوی مصرف اشتباه باعث ایجاد حجـم زیـاد زبالـه هـای شـهری و ضـایعات صـنعتی و نساجی(پارچه های ضایعاتی) میگردد و یکی از مشکلات عمده بشر دفع زباله و مواد ضایعاتی است. با توجه به بروز مشـکلات عدیـده در زمینه دفع مواد ضایعاتی و زباله ، بشر به فکر دفع مواد ضایعاتی از طریق سوزاندن و یـا دفـع زبالـه ، ذوب و خرد کردن مواد ضایعاتی (عمده مواد ضایعاتی پلاستیکی) افتاد . دانش فنی و فناوری هـای بازیافـت امکـان استفاده و تبدیل این مواد به محصولات ارزشمند را فراهم آورده است. امـروزه از جملـه مـلاک هـای اصـلی صنعتی شدن ممالک پیشرفته چگونگی بازیافت مواد اسـت .

بازیافت فرآیندی است که طی آن مواد زاید جدا شده و به عنوان ماده خام برای تولید محصولات جدید به کار گرفته میشود. به بیان دیگر بازیافت عبارت است از بازگرداندن مواد قابل استفاده به چرخه تولید یا طبیعت .

 

با افزایش مصرف سرانه منسوجات، بازیابی الیاف به منظور کاهش نیاز به تولید و واردات مواد خام و همچنین مشکلات زیست محیطی از اهمیت خاصی برخوردار میباشد. در حال حاضر کارخانه های بازیابی الیاف نساجی از ضایعات در سراسر کشور در کنار واحدهای تولید کننده الیاف، جهت بازیافت و استفاده مجدد الیاف در صنایع گوناگون مشغول میباشند . با توجه به این نکته که در روز ۴۰ هزار تن زباله در کشور دفن میگردد که ۳۰% آن خشک میباشد، یافتن راهکارهای عملی برای بازیافت الیاف از منسوجات را به موضوع مهم و قابل بررسی تبدیل نموده است.

 

ضایعات نساجی

ضایعات نساجی

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده ضایعات

با توجه به اینکه منسوجات یکی از اقلام مصرفی و جزء لاینفک زندگی جامعه امروزی گردیده است، این کالا در تمامی کشورهای دنیا تولید میگردد و همچنین بدلیل عدم نیاز به دانش و تکنولوژی پیچیده امکان بازیابی الیاف و پارچههای ضایعاتی در تمام کشورها وجود دارد .

 

وضعیت عرضه و تقاضا

با افزایش مصرف سرانه منسوجات، بازیابی الیاف به منظور کاهش نیاز به تولید و واردات مواد خام و همچنین مشکلات زیست محیطی از اهمیت خاصی برخوردار میباشد. در حال حاضر کارخانه های بازیابی الیاف نساجی از ضایعات در سراسر کشور در کنار واحدهای تولید کننده الیاف، جهت بازیافت و استفاده مجدد الیاف در صنایع گوناگون مشغول میباشند .

 

اصفهان پارچه مرکز عرضه و فروش انواع پارچه های بیمارستانی – شرکتی- ترگال – کج راه- تترون – جاجیم – چادری، روفرشی ،پاتیس رنگی ، پارچه لباس ورزشی  و ضایعات پارچه (بصورت کیلویی) شکیل و دارای  جنس مرغوب می باشد.

جهت مشاهده محصولات اصفهان پارچه می توانید به بخش فروشگاه مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 9 =